Stroje spoločnosti KROFIAN CZ oslavujú úspech i v zámorí

KROFIAN CZ, spol.sr. o. jedna z popredných firiem v Českej republike na poli priemyselnej automatizácie, vyrába stroje aj pre zahraničné trhy. Len za posledný mesiac inštalovala dve veľké zákazky za morom, v Spojených štátoch a v Mexiku.

Tím mechanikov a projektových vedúcich strávil prelom januára a februára montážou dvoch veľkých liniek na americkom kontinente. Prvá technológia nakompletizáciu automobilových dielov bola inštalovaný v Detroite, druhá automatická linka putovala do Mexika.

Firma sa na zahraničných trhoch presadzuje vďaka pozitívnym referenciám a dlhodobo budovaným vzťahom s tuzemskými a zahraničnými spoločnosťami, ktoré majú pobočky po celom svete. Nemalú rolu hraliskúsenosti nielen na strane obchodnej, ale tiež realizačnej.

Ajnapriek veľmi krátkej výrobnej lehote zariadenia, 16 týždňov, sa firme podarilo stroj dokončiť včas. Bežnýčas realizácie pri týchto typoch zákaziek je pritom 27 až 35 týždňov.

Pre mexickú spoločnosť firma Krofian vyvíjala linku na kompletizáciu technológií LED do automobilov. Táto novinka v automobilovom priemysle bola v minulosti záležitosťou skôr luxusných vozidiel, ale vďaka týmto technológiám sa rozširuje aj do bežných modelov.

Komunikácia so zákazníkmi prebiehala cez rôzne komunikačné kanály. Cez vzdialenú správu sa na rokovanie pripojili zástupcovia rôznych spoločností zo všetkých kútov sveta. Schválenie 3D štúdie prebiehalo za účasti zástupcov 3 kontinentov a 5 krajín.

Vďaka dokonalému systému K-modulov, ktorý si firma Krofian sama vyvinula, sa dajú zariadenia jednoducho rozobrať a pripraviť na odvoz nákladným autom. Technológia tak cestuje väčšinou letecky a stroj sa dá dopraviť na miesto určenia do 10 dní.

Aj napriek rozdielnosti v inštaláciách v Čechách a za morom (používanie metrických vs. palcových závitov, a i.) sa podarilo technológie odovzdať 100 % odladené. Tím Krofian strávil na mieste celkovo 3týždne, v Mexiku tobolo o 14 dní.

Je nutné dodať, že pre firmu Krofian toto nebola prvá zaoceánska montáž. Už minulý rok prebehla inštalácia plne automatickej linky v Mexiku.

Kontakt pre médiá

Mgr. Alena Krofiánová
+420 773 550 616
alena.krofianova@krofian.cz